29. Finał akcji Sprzątanie Świata 2022

W tym roku Akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2022” odbywa się pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”!

Sprzątanie świata – Polska jest akcją, której celem jest to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. W ramach tej edycji zwracamy uwagę na to, że wszystkie śmieci są nasze: te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Bo innych na naszej planecie nie ma. Szanujmy ją i dbajmy o nią!

Z wielką ochotą i zapałem klasy 3TP i 4TF wyruszyły na akcję. Na początku wysprzątane zostało boisko szkolne, później uczniowie udali się na ulice starej części naszego miasta. Śmieci były od razu segregowane i wrzucane do odpowiednich worków. Cieszymy się, że chociaż w taki sposób możemy pomóc naszej planecie.

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Share This
Skip to content