Wycieczka pracowników szkoły w Góry Świętokrzyskie

W dniach 17-19 września 2021 roku nauczyciel i pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce integracyjnej w Górach Świętokrzyskich.

Pierwszy dzień wycieczki to piesza wędrówka na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego i zdobycie szczytu Łysa Góra, na której stoi klasztor Święty Krzyż.

W drugim dniu w programie wycieczki były następujące punkty: Regionalne Centrum Nauki Leonarda da Vinci, Park Etnograficzny i Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni (w tym szkoła z 1920 roku), Zamek Królewski w Chęcinach z XIII wieku.

Trzeci dzień wycieczki to wizyta w Zamku Krzyżtopór – największej ruinie zamku w Polsce oraz spacer po uliczkach malowniczego miasteczka Szydłów m.in. Synagoga z XVI wieku, Brama Krakowska, Zamek Królewski z XV wieku, Kościół Wszystkich Świętych z XIV wieku.

 

Share This
Skip to content