Informatycy i… Bezzałogowe Statki  Powietrzne!

Uczniowie technikum informatycznego w wraz z opiekunami Panią Justyna Pawlak-Zaradzka i Panem Tomaszem Jakubowskim uczestniczyli 31 marca 2022 roku w konferencji zorganizowanej w Wyższej Szkole Kadr Menadżerskich w Koninie poświęconej możliwością technicznym wykorzystaniu Bezzałogowych Statków Powietrznych (dronów) w bezpieczeństwie publicznym, energetyce, ochronie obiektów infrastruktury krytycznej oraz aktywnym stanie prawnym rynku BSP.

Podczas części pokazowej młodzież mogła zapoznać się nie tylko z dronami wykorzystywanymi na terenie miasta Konina, ale także z nowym dronem mogącym być wykorzystywanym do wielu działań o nazwie Prometheus. Dron ten został stworzony w pełni przez polskich inżynierów w dodatku o mocno futurystycznym kształcie i sporych wymiarach. Zostaliśmy zaproszeni na kolejne konferencje na które z pewnością się wybierzemy aby poszerzać horyzonty naszej wiedzy.

 

 
Share This
Skip to content