Ogólnopolska akcja „BohaterON w Twojej Szkole 2021”

Nasza szkoła czestniczyła w ogólnopolskiej akcji – „BohaterON w Twojej Szkole 2021” oraz – „Kartka dla Bohatera”

W dniu 20.10.2021r. uczniowie klas 2TP Technikum wzięli udział w projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”. Celem przeprowadzonych zajęć było wprowadzenie młodzieży w tematykę związaną z Powstaniem Warszawskim i losami żyjących w tamtym okresie ludzi. Chłopcy i dziewczęta dowiedzieli się o prowadzonej ogólnopolskiej kampanii upamiętniającej uczestników Powstania Warszawskiego i oddającej im cześć. Obejrzeli mapę Warszawy z czasów działań powstańczych oraz film pt. „Głód, brud i wesela – codzienność podczas Powstania Warszawskiego” na prowadzonym przez Wojciecha Drewniaka kanale na YouTubie „Historia bez cenzury”. Dokument opowiadał o tym, jak wyglądało życie codzienne podczas Powstania Warszawskiego. Dlaczego nie wszystko opłacało się jeść, nawet gdy powstańcy przymierali głodem? Jak wyglądały śluby i wesela w tych potwornych czasach i z jakiego powodu tylu powstańców lubiło tańczyć, no i czy tak wypadało?

 

Ilustracja przedstawia kartki wykonane przez uczniów ZST w Koninie. Na kartkach najczęściej jest przedstawiony symbol Powstania Warszawskiego- Polska Walcząca (PW) – symbol w kształcie kotwicy, której człon w kształcie litery P symbolizuje Polskę, a ramiona literę W – walkę lub „kotwicę” – symbol nadziei na odzyskanie niepodległości Polski okupowanej przez nazistowskie Niemcy. Powszechnie stosowany w czasie II wojny światowej. Na niektórych kartkach znajdują się również żołnierskie symbole tj.: czołg ,hełm. W środku znajdują się podziękowania dla weteranów II wojny światowej.

Uczniowie również samodzielnie wykonali kartki dla Bohaterów, które można było obejrzeć podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

Ilustracja przedstawia sale w której młodzież ogląda film pt.: " Głód, brud i wesela – codzienność podczas PW. Historia Bez Cenzury"
Share This
Skip to content