Drugie miejsce uczniów 2TZ w miejskim konkursie „Pomysł na biznes” 

Nasi uczniowie wiedzą jak zarobić pieniądze! Udowodnili to zajmując 2 miejsce w miejskim konkursie „Młody przedsiębiorca – pomysł na biznes z uwzględnieniem wiedzy o przedsiębiorczości”.
 
Prezydent Miasta Piotr Korytkowski oraz Paweł Adamów – Zastępca Prezydenta Miasta Konina wręczyli nagrody dla niezwykle kreatywnych uczniów z konińskich szkół średnich ze względu na obecną sytuację epidemiczną nagrody odebrali przedstawiciele zespołów.
 
Siedem zespołów rywalizowało w konkursie pn. „Młody przedsiębiorca – pomysł na biznes z uwzględnieniem wiedzy o przedsiębiorczości”.  Uczniowie pracowali w 2-3 osobowych zespołach nad projektami biznesowymi. W trakcie pracy uczniowie mogli skorzystać ze wsparcia mentora, który zapoznawał ich z metodami tworzenia kreatywnych rozwiązań. Młodzież zaprezentowała swoje pomysły przed komisją konkursową w formie filmowej.
 
🥇🥇Zwyciężył zespół „ReUp” w składzie Anna Gąsiorowska i Wiktor Kurdek z Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie, który zaprezentował innowacyjną metodę przetwarzania plastikowych butelek pet na surowiec do drukarek 3D.
 
🥈🥈Drugie miejsce przypadło uczniom Zespół Szkół Technicznych w Koninie: Patryk Balcerzak, Łukasz Krych, Dawid Niciński, których pomysł „FUMOSS” zakładał budowę instalacji do oczyszczania powietrza w przestrzeni miejskiej wykorzysujące naturalnie rosnący mech.
 
🥉🥉Trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie: Anna Gołza, Adam Wojtkiewicz, Wiktor Walczak z projektem Star Carbo. Ich firma zajmie się produkcją włókna węglowego na potrzeby produkcji kadłubów jachtów.
 
Ponadto w rywalizacji udział wzięli uczniowie ze szkół:
– II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w Koninie (Michał Urban, Jakub Borowiecki, Jerzy Czarnecki),
– II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w Koninie (Oliwier Plamowski,
Bartosz Dębczyński, Anna Bereszyńska),
– Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie (Martyna Antecka, Daria Ciurysek, Martyna Biedziak),
– Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie (Mateusz Olejnik, Filip Wesołowski).
 
Nasza szkoła od pięciu lat co roku bierze udział w konkursie zajmując wysokie miejsca:
2016/2017 – 1 miejsce (konkurs 1)
2016/2017 – wyróżnienie (konkurs 2)
2017/2018 – 2 miejsce
2020/2021 – 2 miejsce
 
Gratulacje dla uczniów i opiekuna Pana Tomasza Jakubowskiego 🙂
Akcja wspieramy przedsiębiorców - zakup kwiatów przez uczniów ZST
Akcja wspieramy przedsiębiorców - zakup kwiatów przez uczniów ZST
Akcja wspieramy przedsiębiorców - zakup kwiatów przez uczniów ZST
Share This
Skip to content