2 i 3 miejsce fryzjerek w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim w Kaliszu

Trzy nasze uczennice wzięły udział  w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim w Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu. Tematem tegorocznego konkursu była stylizacja „W rytmie flamenco”.

Stylizacja „W rytmie flamenco” to przede wszystkim fryzura – kok hiszpański, który nawiązuje do ognistego tańca nazywanego flamenco. Kok z głodnych i lśniących włosów ozdobiony jest kwiatem. Fryzurę dopełnia mocny makijaż oraz falbaniasta suknia w barwach ognistej czerwieni lub głębokiej czerni.

Konkurencja na modelce a czas wykonania fryzury to 90 minut. Ocenie podlegała zgodność i precyzja, stopień trudności, estetyka oraz strój i makijaż. Prace konkursowe młodych adeptów fryzjerstwa oceniało jury, w którego składzie był egzaminator kwalifikacji zawodowych, przedstawiciel pracodawców i nauczyciel zawodu. Jury nie tylko oceniało efekt końcowy ale także obserwowało pracę uczestników w czasie trwania konkursu.

W konkursie wzięło udział 20 zawodników ze szkół w Jarocinie, Turku, Trzemesznie, Kalisza i Konina. ZST reprezentowały trzy uczennice: Aleksandra Witczak z klasy II Technik usług fryzjerskich wraz z modelką Klaudią Piaseczną, Wiktoria Nawrocka z klasy II BS I stopnia z modelką Magdaleną Pawlikowską oraz Julia Jóźwiak z klasy III BS I stopnia z modelką Katarzyną Duwe.

 

 

W kategorii Szkół Branżowych w najlepszej trójce fryzjerów sklasyfikowane zostały:

  • Wiktoria Nawrocka (klasa 2WZ) zdobyła II miejsce
  • Julia Jóźwiak (klasa 3WG) zajęła miejsce III.
Share This
Skip to content