• 2024-04-18
  • Adam Augustyniak

15 Kwietnia 2024 grupa uczniów z klas 1TP, 2TP, 3TP i 4TP z branży mechanicznej, informatycznej i programistycznej, uczestniczyła wraz z opiekunami w wycieczce zawodowej do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazje obejrzeć samoloty transportowe, śmigłowce oraz zwiedzić obiekty lotnicze i płytę lotniska. Pracownicy jednostki zapoznali uczniów z procedurami i sprzętem ratowniczym pilotów samolotów transportowych: różnego rodzaju spadochronami, odzieżą termiczną, pontonami ratowniczymi. Zapoznano nas również z Wojskową Strażą Pożarną i wyposażeniem samochodów strażackich. Po zwiedzeniu jednostki uczniowie uczestniczyli we wspólnym pieczeniu kiełbasek w Powidzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Opiekunowie: Elżbieta Szczerbiak, Agnieszka Modelska, Adam Augustyniak, Łukasz Michałowski.