Upamiętniliśmy rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

Dzień 20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane.
W Zespole Szkół Technicznych w poniedziałek 21 listopada upamiętniono tą jakże ważną dla wszystkich dzieci rocznicę.
 
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się na niebiesko. Na holu głównym Uczniowie wykonali okolicznościową dekorację oraz gazetkę z Prawami Dziecka.
W klasach przeprowadzono multimedialne lekcje o Konwencji Praw Dziecka.
 
Już po raz czwarty ZST bierze udział w corocznej akcji edukacyjnej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF💙
 
To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem… na Ukrainie od ponad 10 miesięcy łamane są nie tylko prawa człowieka ale także prawa dzieci! Dlatego też obok barw niebieskich UNICEF w dekoracjach pojawiły się także żółte balony, które razem z niebieskim przypominały społeczności Szkolnej o sytuacji dzieci na Ukrainie.

Na sali gimnastycznej odbył się mini turniej piłki nożnej w którym zagrały trzy klasy. W ten sposób zaakcentowano rozpoczęcie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar’2022, które także przypadło na dzień 20 listopada.

Polecamy artykuły:

  • https://konin.naszemiasto.pl/juz-po-raz-czwarty-zst-w-koninie-bierze-udzial-w-corocznej/ar/c1-9098417?fbclid=IwAR34GvqehnowN5DmTciDaQVC3Ogqc2oxiiL-uZ0NpC48wY8EZGKGKk023EE
  • https://konin24.info/web.php/a,151,trick,preview,n,33230?fbclid=IwAR2X1la2BeH1M1cNJcBQS8X_NVkijJRLjAeIJyoNK9LyIAJevccgv4VOnJM
Share This
Skip to content