VII Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „Złote Nożyczki” – relacja i wyniki

 

25 kwietnia 2022 roku w odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „Złote nożyczki”. Organizatorami konkursu były nauczycielki przedmiotów zawodowych: pani Aneta Nowak, pani Beata Goławska i pani Magdalena Kurzyńska. Tegoroczny temat konkursu „Awangarda na co dzień”.

Styl awangardowy jest ekstrawagancki, pretensjonalny, prowokujący, w którym nie ma absolutnie żadnych zasad ani zaleceń. To najbardziej unikalny nurt, który pojawił się w drugiej połowie XX wieku, nie akceptowany przez większość, odważny, innowacyjny, który nie pasuje do ogólnie przyjętych norm. Awangardowe fryzury polegają na niszczeniu nudnych form, to odejście od tradycyjnych wyobrażeń, łamaniu schematów, tworząc coś zupełnie nowego i niespotykanego.

Adresatami konkursu byli uczniowie klas Technik usług fryzjerskich oraz Branżowej Szkoły I stopnia zawód fryzjer. Wcześniej, każda ze szkół  musiała przeprowadzić I etap celem, wyłonienia najlepszych fryzjerów do udziału w międzyszkolnym konkursie.

W konkursie wzięły udział:

 • Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu
 • Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie
 • Zespół Szkół Technicznych w Koninie- gospodarz konkursu.

Do oceny zadania została powołana zewnętrzna komisja sędziowska w składzie:

 • Katarzyna Piaskowska – Cech Rzemiosł Różnych w Koninie
 • Joanna Olczak- fryzjer i właścicielka Salonu Fryzjerskiego „Joanna „
 • Magdalena Trocha- studentka ANS w Koninie wydział Kosmetologii

Uczestnicy konkursu mieli 120 minut  na uczesanie przyprowadzonych przez siebie modelek .Kryteria oceny: zgodność fryzury z tematem konkursu, staranność wykonania stylizacji, oryginalność i pomysłowość, ogólny wyraz artystyczny, spójność elementów zadania (makijaż, fryzura, ubiór). Wygrywał uczeń, który otrzymał największą liczbę punktów.

Wyniki VII Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego ZŁOTE NOŻYCZKI

 • 1 miejsce zajęła Angelika Michalska uczennica IV klasy Technikum usług fryzjerskich Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu
 • 2 miejsce zajęła Katarzyna Żurawska uczennica III klasy Technikum usług fryzjerskich Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu
 • 3 miejsce zajęła Monika Nawrot uczennica IV klasy Technikum usług fryzjerskich Zespołu Szkół Technicznych w Koninie.

Wyróżnienie otrzymała:

 • Karolina Wlazło uczennica IV klasy Technikum usług fryzjerskich Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu
 • Karolina Kubiak III klasy Technikum usług fryzjerskich Zespołu Szkół Technicznych w Koninie.
Share This
Skip to content