ZŁOTE NOŻYCZKI – VIII Szkolny Konkurs Fryzjerski

VIII Szkolny Konkurs Fryzjerski „ZŁOTE NOŻYCZKI” organizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Koninie rozstrzygnięty.

Temat konkursu „Bądź jak gwiazda Hollywood, czyli fryzura na czerwonym dywanie”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas Technik usług fryzjerskich oraz Branżowej Szkoły
I stopnia zawód fryzjer.

Celem tegorocznego konkursu było wyłonienie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów i ukierunkowanie na przyszły zawód. Konkurs szkolny to I etap, gdzie następuje wyłonienie do udziału w Międzyszkolnym konkursie fryzjerskim zaplanowanym na początek października.  Z uwagi na panujące warunki – okres pandemii konkurs był przeprowadzony online. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie fryzury na modelce lub główce treningowej gdzie motywem przewodnim była stylizacja fryzury w stylu Hollywood. Należało przesłać film dokumentujący wykonanie fryzury oraz dołączyć zdjęcia fryzury oraz całościową stylizacje.

Przy kryteriach oceniania brano pod uwagę zgodność fryzury z tematem konkursu oryginalność i pomysłowość oraz ogólny wyraz artystyczny.

W tegorocznym Szkolnym Konkursie Fryzjerskim „ZŁOTE NOŻYCZKI”

  • I miejsce zajęła Wiktoria Nawrocka z klasy 1 WZ- Branżowej Szkoły I Stopnia,
  • II miejsce zajęła Monika Nawrot z klasy 3 TZ – Technik usług fryzjerskich,
  • III miejsce zajęła Małgorzata Zrąbkowska klasa 2 TF – Technik usług fryzjerskich,
  • III miejsce zajęła Natalia Berger – klasa 2 TZ – Technik usług fryzjerskich.
Share This
Skip to content