Wycieczka uczniów do Centrum Nauki i Techniki Ec1

10 listopada 2022 roku grupa 35 uczniów brała udział w wycieczce do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

EC1 to miejsce „żywej historii nowej energii”

EC1 to „wehikuł czasu”

Taras widokowy z panoramą Łodzi robi duże wrażenie!!  Taras to 40-metrowej wysokości Chłodnia Kominowa, która jest odpowiednikiem 13-piętrowego wieżowca! Z jej szczytu moża zobaczyć Manhattan, Nowe Centrum Łodzi, Widzew…

W łódzkim EC1 można aktywnie zwiedzić

  • strefę ENERGII [wystawa: „przetwarzanie energii”]
  • strefę KOSMOSU [wystawa: „Człowiek w Kosmosie”]
  • PLANETARIUM
  • Narodowe Centrum Kultury Filmowej

W specjalnej „maszynie losującej” na wzrór „Lotto” losowane są kule z symbolami pierwiastków z tablicy mendelejewa, które następnie stanową Quiz Wiedzy dla osoby losującej. Wśród wylosowanych kul między innym pierwiastek RAD [Ra], który został odkryty w 1898 roku przez Marię Skłodowską-Curie.

Share This
Skip to content