Wycieczka uczniów w Góry Świętokrzyskie

W dniach 29 września – 1 października 2021 roku grupa 47 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w 3-dniowej wycieczce integracyjnej w Górach Świętokrzyskich.

Pierwszy dzień wycieczki to piesza wędrówka na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego i zdobycie szczytu Łysa Góra, na której stoi klasztor Święty Krzyż oraz zwiedzanie Zamku Krzyżtopór – jednej z największych ruin w Europie! Wieczorem, przy ognisku i w towarzystwie muzyki rozpoczęła się „integracja”… 🙂

W drugim dniu wycieczki uczniowie mieli możliwość interaktywnej nauki i zabawy w Regionalnym Centrum Edukacji i Nauki Leonarda da Vinci w Chęcinach. Popołudniu uczniowie uczestniczyli w seansie filmowym w kieleckim Kinie „Moskwa” – najstarszym kinie w regionie – a wieczorem bawili się na dyskotece z DJ, czyli c.d. „integracji”… 🙂 🙂 

Trzeci dzień wycieczki to piesza wędrówka na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego i zdobycie szczytu Łysica [614 m n.p.m] – najwyższego szczytu Łysogór.

 

Share This
Skip to content