• 2024-01-13
  • Rafał Dziamski
Demoscenowy konkurs graficzny

W dn. 4-7 stycznia odbyła się kolejna edycja demoscenowego zlotu Atari Last Party 2024. Jest to najstarsza z obecnie istniejących imprez poświęconych temu komputerowi w Polsce. Pierwszy zlot miał miejsce w 1997 r.

Nauczyciele przedmiotów informatycznych naszej szkoły zachęcali uczniów szkół z całej Polski do uczestnictwa w konkursie graficznym. Akcja zakończyła się sukcesem, ponieważ zgłoszono aż 25 prac (2 prace były przesłane przez inne osoby).

Czołowe miejsca zajęły:

  1. Zofia Dusinkiewicz (Technikum Kreatywne ze Szczecina) – Axokot,
  2. Antonina Pikuła (Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, opieka: Agnieszka Tyrman, Janusz Koniecki) – Kosmiczny komputer,
  3. Julia Dypczyńska (Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu) – Wired.

W konkursie uczestniczyli też uczniowie:

Ze szczegółowymi wynikami konkursu i wszystkimi pracami można się zapoznać w wydarzeniu na FB kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się już za pół roku. Głęboko wierzymy, że tym razem odzew będzie jeszcze większy.

Nagrody rzeczowe (bilet na Pyrkon 2024, książki o demoscenie, gadżety zlotowe) ufundowali organizatorzy i sponsor Atari Last Party 2024: Retronics.eu.

Zofia Dusinkiewicz – Axokot

Zofia Dusinkiewicz – Axokot

Antonina Pikuła – Kosmiczny komputer

Antonina Pikuła – Kosmiczny komputer

Julia Dypczyńska – Wired

Julia Dypczyńska – Wired