• 2024-03-11
  • Elżbieta Szczerbiak

Grupa uczniów z klas informatycznych oraz mechanicznych Zespołu Szkół Technicznych w Koninie wraz z nauczycielami: panem Adamem Augustyniakiem, panem Karolem Wysockim oraz panią Elżbietą Szczerbiak, miała okazję odwiedzić zakład produkcyjny Volkswagen we Wrześni. Wizyta była częścią programu praktycznej nauki zawodu, mającej na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle samochodowym.

W trakcie wizyty nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z całym procesem produkcji samochodów marki Volkswagen. Zwiedziliśmy hale produkcyjne, gdzie mogliśmy z bliska obserwować pracę robotów i pracowników montujących poszczególne części pojazdów. Dowiedzieliśmy się również o zaawansowanych technologiach wykorzystywanych w procesie produkcji, takich jak roboty przemysłowe czy systemy monitoringu i kontroli jakości.

Podczas wizyty nasi uczniowie mieli również okazję porozmawiać z pracownikami zakładu, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat pracy w przemyśle samochodowym. Dla wielu uczniów było to inspirujące spotkanie, które pozwoliło im lepiej zrozumieć specyfikę pracy w branży motoryzacyjnej oraz zdobyć cenne informacje dotyczące możliwości rozwoju zawodowego w tej dziedzinie.

Wizyta w zakładzie Volkswagen we Wrześni była nie tylko interesującym doświadczeniem edukacyjnym, ale także okazją do zdobycia praktycznej wiedzy na temat nowoczesnych technologii i procesów produkcyjnych w przemyśle samochodowym. Dziękujemy pracownikom zakładu za ciepłe przyjęcie i możliwość zapoznania się z ich codzienną pracą. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie to będzie miało pozytywny wpływ na rozwój zawodowy naszych uczniów i pomoże im lepiej przygotować się do przyszłej kariery zawodowej.