• 2024-03-20
  • Daria Walczykiewicz

Konińska Rada Kobiet jako społeczny organ działający na rzecz kobiet w Koninie zorganizowało bal charytatywny z okazji Międzynarodowgo Dnia Kobiet. Celem organizacji było jednorazowe wsparcie finansowe młodych dziewcząt, które w tym roku szkolnym kończą szkołę średnią, są szczególnie uzdolnione i chcą rozwijać swoją pasję, zdolności, umiejętności.

Jednorazowe stypendium w wysokości 3000 zł. w Zespole Szkół Technicznych w Koninie wybrana została tegoroczna maturzystka Roksana Łechtańska uczennica klasy 5 Technikum Usług Fryzjerskich - Roksana Dominika Łechtańska.

Roksana od samego początku wykazywała zainteresowanie nie tyle samym fryzjerstwem jak również wizażem. Kocha strefę beauty - makijaże, włosy, kosmetykę. To jej wieloletnia pasja. Lubiła mówić o tym i chwalić się swoimi pracami wykonanymi na sobie oraz na jej bliskich. Oprócz nauki usług fryzjerskich mogła rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę na dodatkowych zajęciach z makijażu czy stylizacji paznokci. Jako osoba pogodna i charyzmatyczna, nigdy nie miała problemu z nawiązaniem kontaktu z innymi, działa od samego początku jako wolontariuszka włączając się w akcje charytatywne, m.in. Dzień SPA dla podopiecznych WTZ Mielnica, gdzie poczuć się bardziej kobieco osobom niepełnosprawnym. Roksana jest ambitna, opowiada o sobie, że jest samoukiem i wszystko do czego doszła zawdzięcza sobie oraz szkole, która jej pokazała dalszą drogę do samorealizacji.

Gratulacje!