• 2024-04-04
  • Daria Walczykiewicz

03.04.2024 roku w Zespole Szkół Technicznych w Koninie odbył się IX Międzyszkolny konkurs fryzjerski Złote nożyczki. Tematem tegorocznego konkursu była Maria Skłodowska – Curie moim idolem w nowoczesnej odsłonie.

Tytuł konkursu nawiązuje do Jubileuszu 60-lecia ZST a inspiracją dla uczestniczek była postać wybitnej polskiej uczonej - dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla - Marii Skłodowskiej-Curie!

W konkursie wzieły udział 4 uczennice klas Technikum usług fryzjerskich ZST w Koninie i 4 uczennice Branźowej Szkoły I stopnia z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie.

Wcześniej, każda ze szkół musiała przeprowadzić I etap szkolny celem, wyłonienia do udziału w konkursie międzyszkolnym.

Na wykonanie zadania uczestniczki konkursu miały 120 minut w czasie którego musiały uczesać własne modelki. Ocenie końcowej podlegała nie tylko zgodność fryzury z tematem, oryginalność i pomysłowość, ale również strój oraz makijaż.

W komisji sędziowskiej zasiadły: Pani Katarzyna Piaskowska - Cech Rzemiosł Różnych w Koninie oraz Pani Joanna Olczak - fryzjer i właścicielka Salonu Fryzjerskiego Joanna.

Dla uczestniczek to nie tylko rywalizacja, ale sprawdzian umiejętności praktycznych, a celem konkursu było wyłonienie najlepszych uczniów w zawodzie – młodych adeptów fryzjerstwa i przyszłych stylistów fryzur.

Wyniki IX Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego Złote nożyczki:
I miejsce Karolina Kubiak - uczennica 5 klasy Technik usług fryzjerskich ZST w Koninie.
II miejsce Nikola Ponto - uczennica 2 klasy Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie fryzjer w ZS im. Mikołaja Kopernika.
III miejsce Olga Kwiecińska - uczennica 2 klasy Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie fryzjer w ZS im. Mikołaja Kopernika.

Wyróżnienie otrzymała Klaudia Szymczak - uczennica 4 klasy Technik usług fryzjerskich ZST w Koninie.

Od 9 lat organizatorem konkursu jest nauczycielka fryzjerstwa Pani Aneta Nowak - stylistka wizerunku i kreator stylu, która z pasją rozbudza wśród swoich uczniów zamiłowanie do fryzjerstwa.