• 2024-04-15
  • Daria Walczykiewicz

Podczas uroczystej Gali Jubileuszu 60-lecia szkoły publiczność mogła obejrzeć przedstawienie słowno-muzyczne pt.: „Niezwykłe wydarzenie” czyli rozmowa między Marią Skłodowską-Curie - dwukrotną laureatką Nagrody Nobla i od 2008 roku patronką Naszej Szkoły, a Agnieszką Osiecką - poetką i autorką tekstów piosenek przedstawionych w trakcie spektaklu. Dwie wybitne Polki rozmawiały o swoim życiu, pracy i miłości, jakiej doświadczały i jaka była ich udziałem w różnych epokach w których żyły...

Postać Marii Skłodowskiej-Curie odtworzyła Zuzanna Jonatowska - uczennica klasy 3TP, a w rolę Agnieszki Osieckiej wcieliła się Martyna Wieczorek, także uczennica klasy 3TP.

Uczniowie wykonali sześć piosenek Agnieszki Osieckiej: „Okularnicy”, „Damą być”, „Wielka woda”, „Deszcze niespokojne”, „Uciekaj moje serce” oraz finałowo „Niech żyje bal”, do której układ taneczny zaprezentowała Joanna Sobczak - uczennica klasy 2TP wraz z koleżanką Wiktorią Zielińską ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie.

Cześć artystyczną przygotowały: Pani Edyta Truszkowska, Pani Aneta Nowak oraz Pani Katarzyna Pustelnik.